OKULLAR ARASI HALK OYUNLARI YARIŞMASI

               2016 kulüpler arası minikler kategorisinde halk oyunları yarışmasında Ömerli GAP Cheetos çocuk gelişim merkezi birinci oldu.

             Gençlik Spor İl Müdürlüğü faaliyet programında yer alan 2015-2016 eğitim ve öğretim yılı Okullar arası Halkoyunları Yarışması Mardin’de düzenlendi.
            Mardin merkez ve ilçelerden toplam 12 takımın katıldığı Okullar Arası Halk Oyunları Yarışmasında dereceye girebilmek için halkoyunu takımları kıyasıya mücadele etti. Atatürk Kapalı Spor Salonunda düzenlenen yarışmada Minikler, Yıldızlar ve Gençler kategorisinde gerçekleşen yarışmada GAP Cheetos çocuk gelişim merkezine devam eden Ömerli Atatürk Ortaokulu öğrencileri sergiledikleri oyunlarıyla (Bişaro, Delilo, Halay, Beklakan ve Çeçan) oyunları bir arada Minikler kategorisinde birinci oldu. Dereceye giren minikler Mardin’i Türkiye genelinde yapılacak olan halk oyunları yarışmasında temsil edecek. Bu sevinç ve kupalarını ilçe Milli Eğitim Müdürü Adnan çiftçi, GAP Gelişim merkezi sorumlusu Songül Bilbay ve Halk oyunları Öğretmenleri Burhan Tini ile Kaymakam Erol Korkmazı ziyaret ettiler.